Welcome site exoderm.info

boyun fıtığım var kolumda ve boynumda ağrı ve uyuşma yapıyor lütfen yardımcı olun

+1 oy
71 okundu
10, Şubat, 2015 Genel Cerrahi kategorisinde mavi2 (130 puan) tarafından  soruldu

merhaba sol kolumun şiddetli ağrısı ve boyun ağrım nedeniyle mr çekildim sonucumu yazıyorum lütfen yardımcı olun çok teşekkür ederim çok ağrım var..
**Servikal lordoz düzleşmiştir.servikal vertebra korpus yükseklikleri konfigürasyonu ve kortikomedüller sinyal intensite dağılımları tabiidir.**İnceleme alanına giren D4 vertebra korpusunda yaklaşık 1 cm çapında T1A ve T2A hiperintens nodüler lezyon ilk planda hemanjiom lehine değerlendirildi.**C3-4 intervertebral diskinde annüler yırtığında eşlik ettiği santral protüzyon izlenmekte olup,anterior subaraknoid mesafe oblitere görünümdedir.Spinal korda anteriorda hafif basi mevcuttur.**C4-5 intervertebral diskinde diffüz annüler bulging izlenmekte olup,bilateral nöral foramenler ve anterior subaraknoid mesafe daralmış görünümündedir.Anterior mesafeden spinal korda minimal temas mevcuttur.**C5-6 intervertebral diskinde diffüz annüler bulging zemininde santral sağ parasantral protüzyon izlenmekte olup ,anterior subaraknoid mesafe sağda nöral foramen daralmış görünümdedir.Spinal kord sağ yarısına hafif basi mevcuttur.**C6-7 intervertebral diskinde diffüz annüler bulging izlenmekte olup ,bilateral nöral foramenler ve anterior subaraknoid mesafe hafif daralmış görünümdedir.Servikal spinal kanal genişliği fizyolojik sınırlar içerisindedir.Servikal spinal kord,konturları,genişliği ve sinyal yoğunluk paterni tabiidir

1 cevap

+1 oy
11, Şubat, 2015 Uz.Dr. Mustafa AÇIL (FTR uzmanı) (6,740 puan) tarafından  cevaplandı
öncelikle geçmiş olsun.

boyun böölgesindeki spinal kanal ve foramenler bel bölgsine göre daha dar olduğu için, ve bel bölgesininin çoğunluğunda omurilik olmadığı için, bel bölgesinde belki de çok da sorun çıkarmayacak boyutlardaki fıtıklaşmalar, boyun bölgesinde alevli seyredebiliyor. tercihen MR'ın raporundan ziyade, muayenede elde ettiğimiz bulguların MR'daki karşılığına bizzat filme kendimiz bakarız. sonuçta sizin ayrıntılı muayenenizi yapan hekiminize MR'ınızın aslını götürürseniz tedavinizi yönlendirir. cerrahi ihtiyacı varmı yok mu burdan soylemek çok güç.

Tedavide, çok çeşitli gruplardan ilaçlar, fizik tedavi, nöralterapi, boyunluk kullanımı, akupunktur, kaplıca tedavileri, kuru iğneleme metodları ve benzeri tedavi yöntemleri vardr. hekiminiz uygun olanları seçecektir.

sıhhatli günlerde kalın

депозит физ лиц в киеве

https://topobzor.info
...