Welcome site exoderm.info

boynum cok kotu doktor bey

+1 oy
61 okundu
23, Şubat, 2015 Fizik Tedavi kategorisinde ahmet turan (150 puan) tarafından  soruldu
yaklasık bır senedır fıbromıyaljı hastasıyım gecen sene  sonbahar aylarında sık sık boyun tutulmasıyla bu hastalık basladı bende snra kronık olarak boyun bolgemde sorunlar olustu sorunlar su sekılde her daim bende boyun gergınlıgı hakım yanı  basımı saga sola dogru hareket ettirdigimde acı hıssedıyorum ve kırt kırt sesler gelıyo basımı sag ust ve sol ust koseye hareket ettirdiğimde sankı ense bolgemde kutlemesı gereken ama bır turlu kutlemeyen bır seyler var elımı ense bolgeme attıgımda ıkı tane yag bezesı  seklınde kıtle var bunu doktora gosterdıgımde her seyı sorun ettiğimi bunların yag bezesı oldugunu soyledı boyun bolgemdekı bu sıkıntılar kafamda da dolgunluk seklınde agrı kafada agırlık baskı seklınde bır agrı olusturuyo bıde bunlara ek sag  omuz bolgemı daıresel bır sekılde hareket ettırdıgımde kutur kutur sesler gelıyo ne alaka ya bu  yasadıklarım  fıbromıyaljıden mı yoksa baska rahatsızlıklardan mı moralım cok bozukkkk bu arada bunlara ek vucutta agrılar kalp carpıntısı vb . semptomlarda yasıyorum bn  kalp carpıntısı  fm de olan bır sorun mu bunu da cevaplarsanız cok mutlu olurum tesekkurler r ..
1 cevap

0 oy
26, Şubat, 2015 Uz.Dr. Mustafa AÇIL (FTR uzmanı) (6,740 puan) tarafından  cevaplandı
Öncelikle geçmiş olsun.

Herşeyden önce sakin olmanızı öneririm. yapılan en büyük yanlışlıklardan 3 tanesini söylemek istiyorum. Bunlardan birincisi boyun ağrılarının çok büyük bir kısmına fıtık tanısı konuluyor, ikincisi boyun ağrılarının nedeni sadece boyunda aranıyor, 3.sü ise boyun tıkırdayan şeylere fibromyalji ismir verilyor. Çeşitli ortamlarda usanmadan yazıyorum, burada da yazayım. Boyun ağrısının yüzdesel olarak belli bir kısmı gerçekten fıtık kaynaklıdır. boyun ayaktan tutun omuza kadar vücudun tamamından etkilenen bir bölgedir. Mesela ayaktaki bir bozukluk nedeni ile bir ayağı iç yan kısmına basarak yürüyen bir kişide, çok da vakit geçmeden boyun ağrıları çıkması normaldir. Ama hastanın postürünü değerlendirmeden boyun ağrısını tedavi etmeye çalışmak doğru değildir. Sorun ayakta ise siz istediğiniz kadar boyunla uğraşın, geçmez. bu kadar sözü şunun için ettim, doğru tanı demek tedavi demektir.

gelelim fibromyalji konusuna. Fibromyalji içinde boyun ağrısını da içeren bir semptomlar topluluğu, diğer bir deyişle bir sendromdur. boynumda fibromyalijiler var küt küt kütlüyo doğru bir tabir değildir. Duyduğunuz sesler yada kütürdemeler muhtemelen ağrlı fibrozitlerdir. tedavileri farklılık gösterir. fibromyaliji ile birlikte de görülebilir.

Bu kadar uzun bir yazının sonunda size tavsiyem, iyi bir fizik muayene olmanızdır. kişisel kanaatim tedavinizde Manuel terapinin önemli bir yeri vardır.

https://chemtest.com.ua/

www.pharmacy24.com.ua

www.avtopoliv-gazonov.kiev.ua/sistema-avtomaticheskogo-poliva/
...