Welcome site exoderm.info

idrar yolları problemi

+1 oy
33 okundu
12, Mart, 2015 Üroloji kategorisinde mrt347 (150 puan) tarafından  soruldu
merhaba ben 20 yaşında bir erkeğim bende eylül ayından beri tuvalet ihtiyacım olduğu zaman çok rahat yapıyorum bittikten sonra hala var sanıyorum ama bişe yok dakikalarca kalıyorum artık en son yapamayınca çıkıyorum aradan 15-20 dk geçtikten sonra geçiyor o his, bazen de bittikten sonra yapıyorum ama parça parça yapıyorum. 4-5 kere gittim doktora idrar tahlili yapıldı ama bişe çıkmadı tahlillerde gayet iyi görünüyorum neden böyle oluyor?
1 cevap

0 oy
13, Mart, 2015 Dr.Ali Hatay (224,470 puan) tarafından  cevaplandı
                        Merhabalar
               Öncelikle Geçmiş olsun;
 
İdrar yaptıktan sonra idrarın damlalar halinde akması sebepleri şunlardır.
1- Normal fizyoloji olabilir. İdrar yaptıktan sonra idrar kanalında artık idrar kalır. Bu artık idrarı temizlemek için sıvazlama yapılmalıdır. istibrâ isimli kitapçığımı bulursanız alın okuyun veya sitemden okuyabilirsiniz.
2- Mesane ve idrar kanalı sinir veya kaslarında bir hastalıktan dolayı olabilir. Beyin, omurilikten gelen sinirlerin normal çalışmamasından ileri gelebilir. Bu durumda tam teşhis konulması için idrar akım hızı (Üroflow) ve mesane kapasitesi ölçüm testleri yapılmalı. Teşhis konulduktan sonra tedavi yapılır. Bunun için kullanılan özel ilaçlar vardır. Bu ilaçları bir uroloji veya nöroloji uzmanı verir.
 
Lütfen cevabı okuduğunuz yerdeki (Sizin soru sorduğunuz yer değil, alttaki cevap kısmı) sol üst köşedeki oku işaretleyerek oy verme işlemini tamamlayınız. Böylece diğer sorularda daha kolay cevap alabileceksiniz. 
                     Teşekkürler 
              www.dralihatay.com
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

что такое хедж фонд

инвестирование в ценные бумаги

http://etalon.com.ua/
...