Welcome site exoderm.info

Medial menisküs posterior hornunda kompleks yırtık izlenmektedir.

0 oy
477 okundu
14, Haziran, 2015 Ortopedi ve Travmatoloji kategorisinde olali_ (140 puan) tarafından  soruldu

Hocam merhabalar. Yaklaşık iki sene önce sağ diz ön çapraz bağ ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra fizik tedavi yaptım ama ağrılar devam ediyordu dizime güvenim tam anlamıyla gelmemişti. Bundan yaklaşık 2 ay önce dizim tekrar zorlandı topallamaya başladım tekrar beni ameliyat eden hocama gitim MR çekildi menisküste sıkıntı çıktı çekilen MR raporunu aynen yazıyorum.

Ön Tanı : Meniskopati

Geçirilmiş ön çapraz bağ operasyonuna sekonder olarak postop metalik artefarktlar izlenmektedir. Buna bağlı olarak değerlendirme suboptimaldir.

Bulgular:

Eklem içi sıvı miktarı normaldir.

Medial menisküs hornunda kompleks yırtık izlenmektedir.

Opere ön çapraz bağ değerlendirebildiği kadarıyla intakt görünümündedir. Klinik korelasyon önerilir.

Arka çapraz bağ, lateral ve medial menisküs normaldir.

İç ve Dış  yan bağlar normaldir.

Diz eklemine komşu kemiklerin kıkırdakları ve medüller sinyal intensiteleri normaldir.

Patellar kıkırdak normaldir.

Dizin ekstansör mekanizması normaldir. Baker kisti izlenmemiştir.

Hocam MR raprunda bunlar yazıyor.. Hoca ameliyatlık bir durumun yok dedi fizik tedavi için hareket listesi verdi bunu düzenli bir şekilde yap bu hastalıktan kurtuluruz inşaallah dedi. İki aydır hergün elimden gelen en iyi şekilde fizik tedavi ypıyorum beslenme alışkanlıklarımı değiştirdim.. Beslenmeden tutun da fizik tedaviye varana kadar elimden gelen herşeyi yapıyorum.. Bir kaç gün önce tekrar kontrole gittim hoca çok iyi ilerlediğimi bu şekilde devam ettiğim müddetçe bu sıkıntıdan  komple kurtulacağımı söyledi.. 

Benim şikayetim şudur ki hareketleri yapıyorum yüzmeye dahi gidiyorum bacağım kuvvetleniyorum bu çok açık belli oluyor fakat hala ilk günkü gibi sıkıntı olan noktada acı var bazen zorladığım zaman iş yerinde yürürken ağrıyor yürümek istemiyorum hala ağrı çekiyorum o kadar fizik tedavi hareketlerine rağmen bu şekilde ağrısının devam etmesi canımı sıkıyor. Lütfen bana yardımcı olun ameliyatlık bir durumum var mı yoksa bu şekilde devam edersem bu sıkıntıdan kurtulur muyum??

Cevabnız için şimdiden teşekkür ederim...

1 cevap

0 oy
28, Haziran, 2015 drkaanirgit (5,220 puan) tarafından  cevaplandı
Meniskus yirtiklari kendi kendine iyilesmezler, kompleks bir yirtik size hem agri yapar hem de ilerde kikirdak sorunu yaratabilir, mutlaka ameliyat olmanizi oneririm hele yasiniz genc ve orta yas ise hic beklemeyin, artroskopik meniskus ameliyati hasta icin kolay bir ameliyattir hemen her zaman sonuc yuz guldurucudur. hersey normal giderse normal hayatiniza bir kac hafta icinde donersiniz

pharmacy24.com.ua/sialis-tadalafil/

piercing places toronto

https://massagerxla.com
...