Welcome site exoderm.info

kaygı,stres nedeniyle sınavda başarısız oluyorum. 2 hafta sonra kpss'ye gireceğim. ne olur yol gösterin..

0 oy
19 okundu
18, Haziran, 2015 Psikiyatri kategorisinde sevde (140 puan) tarafından  soruldu

merhabalar. geçen yıl girdiğim sınavda şiddetli karın ağrısı nedeniyle sınavım kötü geçti. bu yıl aynısı olmasından korkuyorum. zira sınavıma 2 hafta kaldı ve bende yine kaygı endişe ve stres başladı.

şu an deneme sınavı ourken farkında olmadan karın kaslarımı sıkıyorum.

lütfen bana yardımcı olun, bu olumsuzluğu düşünme becerisini etkilemeyecek, zihin aktivitesini engellemeyecek, stresimi azaltacak rahatlatıcı bir ilaç tavsiye edin lütfen..

doktora gitme imkanım bulunduğum koşullarda çok zor.. ne olur yardımcı olunn.. cevabınızı bekleyeceğim.. teşekkürler, saygılar..

1 cevap

0 oy
19, Haziran, 2015 Uzm.Dr.Şeyma Özçelik (22,620 puan) tarafından  cevaplandı
Merhaba,

Şikayetleriniz ; bütün anksiyete bozukluklarında görülebilecek ortak belirtiler. Sizdeki; sınav anksiyetesine bağlı kaygı belirtileri gibi duruyor. Bu belirtiler -karın ağrısı, çarpıntı, terleme vb- sizin kontrolünüzde olmadığı için direk düzeltme imkanı yok. Bunları düzeltmenin yolu; aşırı kaygılı düşüncelerle uğraşmaktan kurtulmak. Bu da tabi ki süreç isteyen bir durum. Sınavına 2 hafta kalmışken yapabileceğin aklına gelen olumsuz düşünceler sanki olmuş gibi davranmaman. Yani sen sınavı kazanamamaktan, kötü geçmesinden korkuyorsun ve sanki olmuş gibi davranıyorsun. Şuan yapacağın sınav sonucunun ne olacağından bağımsız olarak dersini, çalışmak sınava girmek.  Tabi ki aklına olumsuz düşünceler gelebilir. Senin yapacağın bunların gelmemesi ile uğraşmak olmamalı. Gelse bile bunların sadece bir düşünce olduğunu bilmen ve bu düşüncelerin gelmesinin illa gerçekleşeceği anlamına gelmediğini kavraman.  İlaç önerisinde bulunmanın doğru olmadığını düşünüyorum.

Geçmiş olsun.

http://techno-centre.niko.ua

poliv.ua

Наш полезный блог про направление купить аккумулятор.
...