Welcome site exoderm.info

varikosel psikojik düşünme

0 oy
40 okundu
27, Ekim, 2015 Üroloji kategorisinde yunus doğan (140 puan) tarafından  soruldu
27, Ekim, 2015 yunus doğan tarafından düzenlendi
Benim sağ yumurtalık aşağıda bundan bir kaç güne kadar birşey yoktu. Ama sonrada ufak bi agrı gibi bişey hissetmeye başladık aslında ağrı değilde bişey zonkluyo gibi oda arada oluyo zaten velasılkelam sağ taraf aşağıda olması bana göre birazda büyük olması sizce normalmidir değilmidir ?  Herhangi bir hekime başvurmamız gerekmektemidir ? kafamdan bu şüpheleri atmam için bu cevaplar benım için önemlidir ..
1 cevap

0 oy
29, Ekim, 2015 Dr.Ali Hatay (224,070 puan) tarafından  cevaplandı
Merhabalar
               Öncelikle Geçmiş olsun;

Testisler aynı seviyede bulunmaz ve büyüklükleri farklıdır. Biraz da sarkar.Genellikle sol testis biraz daha aşağıda bulunur biraz daha büyüktür ve sarkar.  Bu normal anatomik bir yapıdır. Eğer aynı seviyede olsaydılar her iki testis sürtünmeden dolayı bir birini ısıtacak ve spermlerin yaşamasına engel olacaktı. Ayrıca sıcakta, duş yapmada çok ayakta durmayla, ağır kaldırmayla da testisler aşağı sarkar. Bu seviyeler 2-3 cm e kadar normaldir. Bu ölçüden daha fazla durumunda, varikosel ve fıtık araştırması yapılmalı. Varikoselde tesis sarkar. Teşhis koymak içinde mutlaka testis ultrasonu çekilmelidir.

Lütfen mail adesinize gelen cevap linkini tıklayın. Cevap bölümündeki oy linkini artı yapın. Alttaki en iyi cevap işaretini de seçerek oy verme işlemini tamamlayınız. Böylece diğer sorularda daha kolay cevap alabileceksiniz.
                     Teşekkürler
              
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.

best electric cooler

www.pharmacy24.com.ua

medicaments-24.net
...