Welcome site exoderm.info

şiddetli bel ağrısı

0 oy
43 okundu
7, Mart, 2016 Beyin ve Sinir Cerrahisi kategorisinde gülcan (340 puan) tarafından  soruldu

Hocam öncelikle iyi akşamlar.bel ağrım var.Ağrım şu şekilde oluyor;belim eğilsem kütleyecek gibi hissediyorum, kaskatı oluyor belim. Yolda ayağım hafif takılıp sendelediğimde belim tutmuyor gibi oluyor ve şiddetli ağrı oluşuyor. Ara ara sol bacağımın arkasında ve kalçamda ağrı oluyor.uzun yol yürüyemiyorum ve ayakta dikilirken ciddi bir ağrı oluyor.öne ve arkaya eğilmekte sıkıntı çekiyorum.Sizden ricam mr sonucumu kontrol etmeniz. Sizin öneriniz ile tedaviye devam edicem. Şimdiden teşekkür ederim. 

Lomber lordoz minimal artmıştır. Lomber bölgede açıklığı sağa bakan skolyoz izlenmektedir. vertebra korpus yükseklikleri ve medluller sinyal intensiteleri doğaldır. vertebra korpus köselerinde osteofitik sivrileşmeler izlenmektedir. intervertebral disklerin t2 sinyal intensitelerinde dejeneratif kayıp izlenmektedir. l1-2 ve l2-3 seviyesinde nonkompresif bulging izlenmektedir. l4-5 seviyesinde diffüz bulging izlenmektedir. Belirgin nöral bası saptanmadı. Sağda nöral foramen kısmen daralmış olup, foraminal kök basısı saptanmamıştır. l5-s1 seviyesinde solda hemilaminektomi defekti izlenmektedir. Bu düzeyde anüler yırtığın eşlik ettiği sol paramedian protrüzyon izlenmektedir. Sol s1 kök çevresinde yumuşak doku görünümü dikkati çekmektedir(fibrozis-granülasyon dokusu?) hastanın kontrastlı mrg ile birlikte değerlendirilmesi önerilir. l5-s1 seviyesinde nöral foramenler kaudal kesimden daralmış olup, foraminalköklere indentasyon izlenmektedir. Faset eklemlerde dejeneratif değişiklikler mevcuttur. konus medüllaris l1 düzeyinde sonlanmaktadır. posterior paraspinal yumuşak dokularda postoperatif değişiklikler mevcuttur. Görüntüye dahil olan Douglas’ta serbest sıvı izlenmektedir. uterusun çift duvar kalınlığı 15mmdir. Us önerilir.

1 cevap

0 oy
10, Mart, 2016 Op.Dr.Candan Hundemir (7,980 puan) tarafından  cevaplandı
Daha önce ameliyat olmuşsunuz. Mutlaka ilaçlı (kontrastlı) bel emarı gerekir.
10, Mart, 2016 gülcan (340 puan) tarafından  yorumlandı
hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. gittiğim doktorlar ilaçlı mr istemiyor ilaç veriyor ve geçmezse algolojiye yönlendiririz diyorlar.
10, Mart, 2016 gülcan (340 puan) tarafından  yorumlandı
ameliyat olduğum kısım dışında bir fıtık oluşumu veya fıtık mevcut mu hocam?
16, Mart, 2016 Op.Dr.Candan Hundemir (7,980 puan) tarafından  yorumlandı
Hayır. Sadece ameliyat olduğunuz yerde problem var.
16, Mart, 2016 gülcan (340 puan) tarafından  yorumlandı
Cok tesekkur ederim hocam.saygilar

Buy Ephedrine online in Canada

www.gepatite.com

medicaments-24.net/levitra-vardenafil/levitra-20-mg/
...