Welcome site exoderm.info

Nefes alırken daralma geliyor nedeni nedir?

+1 oy
61 okundu
16, Temmuz, 2016 Psikoloji kategorisinde Sıdar25 (170 puan) tarafından  soruldu
Arkadaşlar bu sorun yaklasık 2 3 haftadır var.Başlarda nefes alırken böyle nefesim yetmiyormuş gibi hissediyordum.Bu bi anda oldu gece yatarken.Şuan hala devam ediyor ve ara sıra vücudumun çeşitli yerlerine ağrılar giriyor böyle 15 20 dakikalık?Şuanda sol tarafımda ağrı var ve devam ediyor bu ağrı.Ve nefes alırken karnım şişmiyor yani derin nefes alırken karnım şişmiyor ve ağrı giriyor derin nefes alırken.Sıkıntı şurdaki derin nefes alamadanda düzgün nefes alamıyorum Ne yapmalıyım?
1 cevap

0 oy
16, Temmuz, 2016 Dolunay.Ateş (180 puan) tarafından  cevaplandı
Merhaba!
 Ben 16 yaşımdayım bir gece film izledikten hemen sonra başladı ama bu nefes alma sorunu tek değildi bilmediğim bir his oluştu bedenimde.  Gece zor nefes alarak atlatım ve aileme açıklama yaptığımda bana hastaneye gideriz temalı bir konuşma yaptılar.
Git zaman gel zaman derken o hisse alıştım galiba ki şimdi ortalıkta yok.
Ama nefes alamıyorum,  zorlanıyorum.  Bazen göğüsümde tuhaf bir ağrı oluyor bazen sol kolum uyuşuyor ama bu ağrıları takmayınca direk geçiyor bu beyinimizin bir oyunu. Bazen beynimiz bize oyun oynar,  göz yanıltması gibi bir şey.  Çok sık oluyordu nefes alamamak .
İlk önce her saat başı oluyordu,  bunuu fena taktığım için endişe ve korku kalbimi hızlandırıyor ve beni rahatsız ediyordu.  Böyle iki uç gün atlat ve artık hiç bir hastalığın belirtileri uyumadığı için bende psikolojik hastalıklara araştırmaya başladım bana uyan iki şey;  Panik atak ve Kaygı eksikliği idi.
Bunların hepsi bizim beynimizim bize oyunu olduğunu anladım.  Sonra takmamaya başladım bir hafta geçti artık sadece gece yatarken uykuya dalmadan sıkıntı çekiyorum.  Bunda öğrendiğim bir egzersiz var.  Düzenli nefes alıp verin ve duzenli nefes alırken bir bacağınızı kasın ve bırakın.  Bunu belirli bir şekilde yapın sonra diğer bacağa geçin böylece nefes alamama sorunu yaşarken bunu yapın ve bu daha rahatlatcak.  Aslında bu beynimizin haylaz bir oyunu olduğu icin onun kurallarına göre oyunu dev alın.  Kendinizi bir şeye inandırın.  Bir şey yapın ve duzelcegine inanın ben kendime uyku sectim.  Boylece biraz daha rahatım ama hala nefes sorunlarım devam ediyor zor bir hastalık ama kendimize kaygı sorunu olduğunu belirtiyor.  Korkularınız beyninizi ele geçirmiş başlarda bahsettiğim his ölüm korkusuydu onu yendim ve hastalık biraz olsa azalmaya başladı tabi bunları uygularken psikoloji üstüne okumamda biraz yardımcı oldu.  Dediğim gibi kendinize güvenim ve ciğer kontrolünü beyininizden alıp ciğere geri verin ben deniyorum ... Eğer geçirmenin baska yolları varsa bana  haber verin lütfen...

https://topobzor.info
...