Welcome site exoderm.info

mr raporumuzu yorumlayabilir misiniz?

0 oy
100 okundu
27, Ekim, 2016 Beyin ve Sinir Cerrahisi kategorisinde eda öncü (120 puan) tarafından  soruldu

İnceleme tekniği: Sagittal planda FSE T1, Aksiyel planda FSE T1, FSE T2, DWI, SWI, koronal planda FLAIR, İV.Gd.enjeksiyonu sonrası aksiyel planda ince kesit T1-FAST-GRE sekanslar alınmış olup koronal ve sagittal reformat imajlar ile birlikte değerlendirilmiştir.

Klinik ön tanı:Tm?

Bulgular: Sol tarafta frontal kemikte geçirilmiş operasyona sekonder defektif görünümler izlenmektedir. Operasyon alanı boyunca olgunun frontobazal bölgeye girus rektuslar düzeyine dek uzanan ensefalomalazi sahası ve aynı zamanda karşı tarafta girus rektus düzeyinde daha küçük boyutlu fokal postop ensefalomalazi benzer şekilde izlenmiştir. Operasyon alanı boyunca ince postop dural kontrastlanma ve kalınlaşma dikkat çekmiştir. Derin planda sol lateral ventrikül frontal horn ve kaudat nükleus başı komşuluğunda birkaç kesitte devamlılık gösteren şüpheli fokal küçük bir kontrastlanma alanı dikkat çekmiştir. 

IV kontrast madde verilimi sonrasında oksipital bölgede parasagittal sağ paramedian orta hat yerleşimli yaklaşık 10x3 mm boyutlarında kontrast tutan ekstraaksiyal nodüler görünüm izlenmektedir. Solda belirgin bilateral mastoid hücrelerde aerasyon kaybı ve enflamatuar sinyaller izlenmektedir.

1 cevap

0 oy
30, Ekim, 2016 Op.Dr.Candan Hundemir (7,980 puan) tarafından  cevaplandı
Sadece emar raporu yazılıp bilgi istemek doğru bir haraket değildir. Ben Radyoloji uzmanı değilim. Hastanın yakınmaları, ne ameliyatı olduğu, patoloji sonucu hatta epikrizi de yazılmalıdır.

рамки для постеров
...