Welcome site exoderm.info

Sık sık idrara çıkma nedeni

0 oy
63 okundu
15, Temmuz, 2017 Üroloji kategorisinde Gizlikullanıcı (120 puan) tarafından  soruldu
15, Temmuz, 2017 Gizlikullanıcı tarafından düzenlendi

Selam 19 yaşında bir erkeğim,yaklaşık 3-4 yıl önce böbrekleri fena üşütmüşdüm bi kaç gece idrara çıkmakdan uyuyamamışdım 5-10 dakikada bir idrara çıkıyordum doktor bazı ilaçlar serümler önermişdi onları kullandım idrara çıkma aralığı gitdikce artdı ortalama kışda 1 buçuk saatden bir idarara çıkma isteyi duyuyordum ve yazda yaklaşık 2 -2 buçuk saatden bir idrara çıkma isteyi duyuyordum ve souğa karşı çok hassasdım ve halen hassasım kendimi korumasam idrara çıkmalar arasında süre kısalıyor,İçdiyimede dikkat etmem gerekli ayran,sodalı içecekler inanılmaz etki ediyo.Böyle yaklaşık 2 yıla kadar devam etdi çok doktora gitdim urolojiden -psikatriye gibi tam teşhis koyulamadı tahliller temizdi bazı ilaçlar önerildi aralarında aktif mesaneye karşıda ilaçlar vardı ama hiç bir faydalarnı görmedim ve kullanmayı durdum doktorada gitmedim(bazı doktorlar zamanla dezelir demişti) böbrek üşütmesinden 2 yıl kadar zaman sonra hiç bir ilaç filan kullanmadığım halde gitdikce iyleşmeye normalleşmeye başladım idrara çıkma süresi kışda 3-4 saata kadar yazda 5-7 saata kadar kalkmışdı ve artık kendimi tutmakda zorlanmıyordum yeri geldiyinde sıkıştığımı unutup idrarı beklete biliyordum fakat yaklaşık 2-3 aydır namaza başladım abdestler geldi hayatıma üzr dilerim lafıma göre masturbasyon yapmıyom artık ancak ayda bi kere kendi kendime rüyalanma olur belke ve bu son 2-3 ayda yine aralarla eski kötü hallerime yaz olmasına rağmen 1 buçuk saatde bir idrara çıkma isteklerim oluyo ve bu 1 ayda 1 hafta kadar oluyo kalan 3 hafta her şey çok güzel.Ve son 2-3 Yıl boyunca geceleri hiç sıkıntı çekmedim,hiç bir zaman altıma kaçırmadım ,yanma falan yok .Kilimadan kaçar oldum ,bana sorarsanız büyük bi ihtimal soukdan oluyo derim ama yazın ortasındada souk oluyosa artık siz düşünün . şimdi sorum bu ki bu problem ne ile alakalı ola bilir souğa hassas olduğumdanmı?ya masturbasyon yapmamakdanmı?(sık idrara çıkma vakitleri daha çok rüyalanma vakitlerine yaklaşdıkca oluyo)  yani sabep ne ola bilir?Souğa karşı aşırı hassaslığı nasıl önlemek olur?

1 cevap

0 oy
19, Temmuz, 2017 Dr.Ali Hatay (224,470 puan) tarafından  cevaplandı

Merhabalar;

Öncelikle Geçmiş olsun;

İdrara sık çıkmanın birçok sebebi vardır. Özellikle üşütünce ve iltihaplar da yanma, sık idrara çıkma olur. Bu ikisinin ayrımını yapmak için idrar tahlili yapılmalıdır. Teşhis konulduktan sonra tedaviye başlanır. İltihap varsa antibiyotik kullanılır. Ama üşütme varsa bol su içilir ve ayaklar altına sıcak su torbası konur. Hala geçmeyecek olursa filim veya ultrason çekilip bu hastalık belirtileri altında yatan sebep araştırılır. Taş, kum, böbrek kisti sık idrara çıkmaya neden olur. Diğer sebepler: Şeker hastalığı, tansiyon hastalıkları gibi hastalıklardır. Bunlar daha karışık hastalıklar olduğu için detaylı araştırma yapmak lazımdır.
 

 

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim. 
Bir "ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterde artar.
                                      
YAZILARIM ve MAKALELERİM:
Penis Boyu neden önemlidir?
Genelev Gerçeği
Varikosel ve tedavisi
Masturbasyon zararlı mıdır?
Erken Boşalma ve tedavisi:
Sertleşme Sorunu ve Tedavisi
Prostat iltihabı ve Tedavisi
Homoseksüellik ve Eşcinsellik
Porno ve zararları:
Böbrek Hastalıkları
Böbrek ve Oruç
Tıbbi Sünnet ve Faydası
İdrar Damlaması ve İstibra
Yukarıdaki konulara ulaşmak için alttaki linki kullanın
               

Diğer soru ve cevaplar için web sitemdeki linklere bakabilirsiniz.
                         


http://artma.net.ua

В интеренете нашел интересный веб сайт , он описывает в статьях про It Comes at Night movie https://bestseller.reviews/20-movies-that-you-will-watch-till-the-end/
...