Welcome site exoderm.info

T12 ZEDELENME İLE İLGİLİ.

0 oy
20 okundu
19, Temmuz, 2017 Beyin ve Sinir Cerrahisi kategorisinde apqcelebi (120 puan) tarafından  soruldu
Arkadaşlar Selamun aleyküm öncelikle. Ben 2008 de kaza geçirdim ve T12 den aşağısını hissetmiyorum malesef T12 de zedelenme tanısı koyulmuştu..2013 lere kadar yer içer yatardım ve 120-130 kilolara kadar geldiğimi hissettim. 2013 lerden sonra spor yapmaya başladım şuan tarih 19.07.2017 ve şuan 75-80 kiloyum kas olarak kendimi kollarım ille kaldırıp evin içinde gezecek kadar güçlü bir haldeyim. Yakın zamanda bir arkadaşım benden durumum ile ilgili Mr istedi ve çektirdik. Ama malesef bir nedenden dolayı bulduğu doktor ile görüşemedik. Şuan elimde 1 hafta kadar önce çekilen mr sonuçları var ben bu mr da yazılanları buraya yazacağım durumum hakkında ne yazıyor bilmiyorum yada çağımızdaki tıp ne derece çare olur rahatsızlığıma bilmiyorum bir yardımcı olursanız sevinirim. Yaşım 23.
1-STIR MR'da kemik iliği ödemi izlenmemiştir.
2-Torakal omurilikte T9,T10,T11 düzeyinde diffüz incelme atrofi yer yer devamsızlık ve kontur ondülasyonu mevcuttur. Geçirilmiş travma öyküsü bildirilen olguda görünüm travmaya sekonder sekel değişiklikler ve hasar ile uyumludur. Bu düzeyde aksta kifoz mevcuttur.
Tetkike dahil batın düzeyinde geçen kesitlerde her iki böbrekte kontur ondülasyonu atrofi kortikal incelme ve kaliektazi görünümleri mevcuttur. Üst batın US ile birlikte değerlendirilmelidir (Bu böbrekle ilgili sanırım :D )
Sonuç: Torakal omurilikte T9 T10 T11 düzeyinde diffüz incelme atrofi yer yer devamsızlık ve kontur ondülasyonu. Geçirilmiş travma öyküsü bildirilen olguda görünüm travmaya sekonder sekel değişiklikler ve hasar ile uyumludur.Bu düzeyde aksta kifoz.
Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.


www.maxformer.com

раскрутка сайтов киев

www.steroid-pharm.com
...