Welcome site exoderm.info

süreç içinde ereksiyon

0 oy
18 okundu
7, Eylül, 2017 Cinsel Sağlık kategorisinde caşka (120 puan) tarafından  soruldu
50 yaşındayım evliyim düzenli sex hayatım var duruma göre haftada 3 kez ilşkiye giriyorum 2 ay öncesinde hiç bir sorunum yoktu önceleri ereksiyonla cinsel isteğim geliyordu şimdi ise sevişme sürecinde ereksiyon oluyorum sertlik kalitesinde ve boşalma süresinde bir sorunum yok gece ereksiyonlarımda devam ediyor bu olay yaşla gelen bir durummu yoksa tedavisi varmı saygılar
1 cevap

+1 oy
12, Eylül, 2017 Dr.Ali Hatay (213,250 puan) tarafından  cevaplandı

Merhabalar;

Öncelikle Geçmiş olsun;

Sertleşme problemi nedenleri; 
1- Hormonal Nedenler: Beyin ve testis dokusunun salgılamış olduğu hormonların eksiklikleri. Testosteron (erkeklik hormonu), Prolaktin ve FSH (yumurtayı uyarıcı hormon) eksikliği sertleşme den sorumlu hormonlardır.  Guatr ve tiroit bezi hastalıkları dolaylı olarak sertleşme sorunu yapabilir.
 2- Norojenik Nedenler: Beyin ve omurilikten gelen sinirlerin penis kaslarını çalıştırmaması sonucu meydana gelir. Bu sinirlerin alkol, şeker hastalığı, vitamin yetersizliği gibi etkenlerden dolayı yapısal bozukluklarda penis sinir, kas ve damar çalışma düzenini bozar.
 3- Damarsal Nedenler: Penise gelen kan miktarının azalması sonucu olur.
 4- Psikolojik Sebepler: Performans kaygısı, başarısızlık korkusu, ön sevişmenin kısıtlılığı, travmatik cinsel deneyimler, bozuk aile ilişkileri, ortam şartları uygunsuzluğu, utangaçlık, çekingenlik, kültürel özellikleri, cinselliğe bakış açısı, eşiyle ilişkisi, işyerindeki problemler, sertleşme sorununa neden olan psikolojik nedenlerdir. 
 5- İlaçlar: Tansiyon için kullanılan ilaçlar bu duruma sıklıkla yol açar. Bazı kalp krizi önleyici ilaçlar, idrar söktürücü ilaçlar, depresyon önleyici ilaçlar, sinirleri yatıştırıcı bazı ilaçlar, bazı hormon ilaçları sertleşme sorununa neden olur. Uyuşturuculardan kokain, eroin, marihuana sertleşme problemine neden olur.
 6- Dış müdahale ile meydana gelen empotans: Karın büyük ameliyatları, böbrek nakli, şua tedavileri, bel fıtıklarının ameliyatları, mide barsak ameliyatları, prostat kanserlerinden sonra prostatın tümden çıkarılması., penis ameliyatları sonucu empotans meydana gelebilir.
 7- Diğer Hastalıklar:  Şeker hastalığı: Sertleşme problemi yapan en sık görülen hormon hastalığıdır. Hem sinirleri hem de damarları bozarak olumsuz etki yapar.
 Kolesterol damar sertliği yapığı için sertleşme sorunlarına neden olur.  Kan hasatlıkları, kansızlık, aneminin bazı şekilleri sertleşme sorunu yapar.
 Sertleşme Probleminin Tedavi nasıl yapılır?
 1- Atar damar yetersizliklerinde damar içerisine damar büzücü ilaçlar verilir. 
 2- Vakum yöntemi: Vakum meydana getiren bir alet ve kavanoza benzeyen bir aygıtın içerisine penis konulur. Aletin vakumu sayesinde kan penis içerisine dolar. Bu sırada penis kök kısmına elastik bandajlar yerleştirilerek kanın geri kaçması önlenir. Yapılan bu işlem penisin sertleşmesini sağlar. % 60- 70 başarı sağlasa da kullanımı pratik değildir. Yan etkileri fazladır.
 3- Cerrahi Yöntemler: Şayet damar darlığı varsa ameliyat ile bu giderilir. Şant ameliyatları denilen bazı ameliyatlar ile penisin içyapısındaki damarlar karnın çeşitli damarları ile ağızlaştırılarak penisin daha çok kanlanması sağlanır.
 4- Penis Protezleri: Protezden önce mutlaka diğer metotlar uygulanmalı ve sonuç alınamazsa denenmelidir. 
 5- Hormonsal Tedavi: Erkeklik hormonu ve diğer hormonlar ancak bu hormon yetersizliğinde kullanılır.
 6- Psikolojik Tedavi: Psikoanalitik, hipnoz, davranış bozukluğu tedavileri bir psikiyatrisi uzmanı yardımı ile sağlanır. Eşi ile birlikte yanlış bildikleri bir şey varsa bunun doğrusu öğretilir. 
 7- İlaç tedavisi: Günümüzde bu amaçla kullanılan iki ilaç vardır 
En iyisi bir doktor gözetiminde alınmasıdır. 
Geniş bilgi için şu yazımı da okuyun: 

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim. 
Bir "ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterde artar.

                                      
YAZILARIM ve MAKALELERİM:
Penis Boyu neden önemlidir?
Genelev Gerçeği
Varikosel ve tedavisi
Masturbasyon zararlı mıdır?
Erken Boşalma ve tedavisi:
Sertleşme Sorunu ve Tedavisi
Prostat iltihabı ve Tedavisi
Homoseksüellik ve Eşcinsellik
Porno ve zararları:
Böbrek Hastalıkları
Böbrek ve Oruç
Tıbbi Sünnet ve Faydası
İdrar Damlaması ve İstibra
Yukarıdaki konulara ulaşmak için alttaki linki kullanın
               

Diğer soru ve cevaplar için web sitemdeki linklere bakabilirsiniz.
                         


www.nl.ua/ru/santehnika/sauny/pechi

www.www.nl.ua
...