Welcome site exoderm.info

Hayatımı idame ettiremiyorum artık çok bunaldım

0 oy
12 okundu
10, Kasım, 2017 Nöroloji kategorisinde irfan (120 puan) tarafından  soruldu
iyi çalışmalar hocam

yaklaşık 20 yıldır benim sağ el,kol,baş ve bazen konuşurken titreme ve lafları anlaşılmayacak şekilde yuvarlamam veya bazı harfleri yutmam var. artı sağ gözümde sağ tarafa bakmak istediğimde yavaşlama var,bazen en basit mesela çok tanışımın ismi veya kapı, pencere gibi cisimleri ilk etapta unuttuğum oluyor.sağ tarafımda buna bağlı bir yavaşlama ve heyecanlandığımda, ki en ufak şeylerde heyecanlanmamda oluyor, titremem çok artıyor.  Ve yüzmimiklerimin kaybolması. Fakat sakin durduğumda ve stressiz bir ortamda olduğumda titrememin azaldığını, hatta tamamen yok olduğunu görüyorum.

Hastalığımın başladığında almanyada yaşadığımdan almanyada hastanede belkemiğiğinden su almak ve başka tetkikler sonucu bir bulguya rastlanmadı. daha sonra türkiyede askerlik yaptığım zamanda ankara GATA dada yine belkemiğimden su almak başta olmak üzere bir çok tetkikler yapıldı ama maalesef yine sonuçsuz kaldı. en son bundan yaklaşık 5 yıl önce beni gittiğim nöroloji uzmanı çekindiğim MR sonucu ile ikamet ettiğim samsun ondokuz mayıs üniversitesine sevk etti. burada asistanlar aracılığıyla (doktorun kendisini hiç görmedim) sordukları sorularla Parkinson teşhisi koydular.

Bunun olamayacağını düşünerek ve doktorlara gidip gelmekten usandığım için ama bir çare olabileceğini düşündüğümden kendim internette biraz araştırma yaptım. Fakat hem parkinson hem parkinson plus hemde esansiyel tremor belirtileri olduğu için kafam karıştı ve size yazmayı ve belki bana son bi çare olabileceğinizi umuyorum. Belki ne olduğunu bilirsem ona göre bir tedavi olabileceğini düşünüyorum.

Lütfen bu iletiyi dikkate alın ve beni bu ızdıraptan kurtarın. ne iş bulabiliyorum bu yüzden nede buna bağlı olarak hayatımı düzene sokabiliyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim, hep duamda olursunuz

 

saygı ve dua ile

irfan ince

SAMSUN
Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.


www.e-kirpich.kiev.ua

http://avtomaticheskij-poliv.kiev.ua/
...