Welcome site exoderm.info

Ameliyattan sonra rüyalanma sonucu meni ile birlikte kahverengi-kırmızımsı kan gelmesi

0 oy
21 okundu
29, Nisan, 2018 Üroloji kategorisinde raydenrolly (140 puan) tarafından  soruldu
Hocam 07.04.2018 de sağ testisime ağrı ve bele vuran bir ağrı sonucu acillden giriş yaptık bana 2 tane serum ve bi tane ağrı kesici verdiler ama benim sorunum bu değildi doktora dedim ki tekrar olursa bu işlem ne yapalım.Doktor da buranın üroloji bölümü yok eğer tekrarlarsa ürolojisi olan bir yere gidin dedi.07.04.2018 ve 08.04.2018 günleri böyle geçti ama 09.04.2018 i sabahı şiddetli bir ağrı girdi tekrardan başka hastaneye gittik acillden girin yaptırdık tekrardan doktor seni ameliyata almamız lazım testisin dönmüş olabilir normal şartlarda 4-12 saat arası mudahale yapılması lazım dedi.  09.04.2018  ameliyat oldum ama ameliyattan sonra renkli doplor yaptırdık hareket yoktu.ameliyattan 2 hafta sonra 2 kere rüyalanma sonucu boşaldım ve kahverengimsi kan ile birlikte oldu bu olay bir sorun teşkil edermi ileride?Yoksa bu ameliyattan sonra oluşabilecek bir durum olabilir mi?

 Eğer testis de hareket yok ise bulunmasının bir anlamı var mı?Eğer bulunursa diğer testise zararı varmıdır?

Bir de eğer tek testis kalırsa testestron oranını ne kadar etkiler?
1 cevap

0 oy
2, Mayıs, 2018 Dr.Ali Hatay (223,990 puan) tarafından  cevaplandı

Merhabalar 
Öncelikle Geçmiş olsun;

Rüyalanma, Sık ve zorlayıcı mastürbasyonlardan veya cinsel faaliyetlerden sonra meni kırmızı,  kahverengi  veya siyah  olabilir. Bu kırmızı rengi veren kandır.  Bunun sebebi prostat ve meni yollarındaki kılcal bir damarın çatlamasıdır. Üşütme, çok ayakta durmakta meniden kan gelmesine neden olabilir.
Böyle bir durumda mastürbasyona ara verilmesi şikâyetin geçmesine neden olur. Aynı şekilde prostat iltihaplarından da meniden kan gelebilir. Bu durumda bir prostat muayenesi olmakta fayda var. Teşhis için prostat ultrasonu, meni kültürü çok defa yeterli gelir.
Yaşlılarda menideki kanın sebebi prostat kanser olma ihtimalinden dolayı önemlidir. Bu durumda araştırmak lazımdır.

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.  
"ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterlidir.

YAZILARIM ve MAKALELERİM   
Sevgili hasta ve okuyucularım Merhabalar;  
Önemli bulduğum konuları sizler için bir araya topladım.   
Bu yazılar benim tecrübe ve bilgilerim sonucu yazılmış, siz hastalarımın bilgisine sunulmuştur. 


...