Welcome site exoderm.info

Idrar Sonrası Ikınınca Sıvı ve Yanma

0 oy
21 okundu
13, Haziran, 2018 Üroloji kategorisinde Ficar1453 (260 puan) tarafından  soruldu
Merhabalar Efendim.Ben Son zamanlar da Farkettim de Idrarımı Yaparken (Küçük Tuvalet) Tuvaletten Çıktıktan Sonra Bir An İçin İstemli Olarak Kendimi Bir sıkayım Yani Ikınayım Diyorum Ve Yapışkan Bir Sıvı Bir Defaya Mahsus Geliyor.İkinci Defa Ikınayım Dediğim de Yanma Oluyor.Ama Hocam Kendimi Sıkmazsam Bu Sıvının Gelme İhtimali Düşük Bazen de hiç.Doktora Gittim Kendisi Bana "Sonuçlar Temiz,Yanmalara Karşı Bir İlaç Verecem Ama sen kendini sıkıyorsun ondan Sıvı geliyor Boyle yapma" Dedi.Hocam Siz Ne Diyorsunuz Bu Konu da Bir de Bu Doğal Birşey mi?
1 cevap

0 oy
13, Haziran, 2018 Dr.Ali Hatay (224,210 puan) tarafından  cevaplandı

Merhabalar
Öncelikle Geçmiş olsun;

Bu akıntı mezi veya zevk suyu, heyecan suyu dediğimiz akıntıdır. Normal fizyolojik bir akıntı olup bir hastalığı göstermez. 
Bu salgıyı kesmenin çaresi ve ilacı, tedavisi yoktur. Çünkü normal fizyolojik akıntıdır. Karşı cinsle yakın temas, hatta düşünme sonucu bile olur. Aynı güzel bir yemeğin görülmesi veya düşünülmesi nasıl ağız sulanması yapıyorsa bu akıntıda böyledir. 
Salya gibi beyaz berrak ve incedir. Aynı nezledeki sümük gibidir. Miktarı da azdır. Cinsel birleşmeden önce ve cinsel haz duyulunca gelir. Büyük tuvalet sırasında ve ıkınma sıkınmalar sırasında da gelebilir. Sebebi cinsel birleşme sırasında kayganlaşmayı sağlamaktır. Bu akıntı olmasaydı cinsel birleşme çok zor olur ve insanlara acı verirdi. 
Bir zararı yoktur. Sadece can sıkıcı bir durumdur. Belsoğukluğu ile alâkası yoktur. Meni değildir. Çünkü meni daha kalın, koyu ve zevkle gelir.
Namaz kılanlar için not: Bu akıntı sadece namaz abdestini bozar. Namaz için külotu değiştirmek gerekir. Meni olmadığı için gusül abdesti almak gerekmez.

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim. 
"ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterlidir.

YAZILARIM ve MAKALELERİM  
Sevgili hasta ve okuyucularım Merhabalar; 
Önemli bulduğum konuları sizler için bir araya topladım.  
Bu yazılar benim tecrübe ve bilgilerim sonucu yazılmış, siz hastalarımın bilgisine sunulmuştur. 


...