Welcome site exoderm.info

İstemsiz Sıvı Gelmesi Durumu

0 oy
29 okundu
14, Haziran, 2018 Üroloji kategorisinde Ficar1453 (260 puan) tarafından  soruldu
Merhaba Sayın Ali Hocam.Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun Diyorum ve Konuya Gecmek Istiyorum.Hocam Ben Her Namaza Durduğum da Mesela Secdeye Varınca Eğiliyorum ya O An Benden Istemsizce Bir Sıvı Geliyor Ve Ben Bu Sıvının Dışarı Atıldığını Hissedebiliyorum Bu Olay Bir Defaya Mahsus Oluyor.Ve Özellikle Mastürbasyon Sonrası Boy Abdesti Aldıktan Sonra da Bu Sıvı Geliyor ve Acaba Yine mi Boy Abdesti Alayım Diyorum.Hani Hocam İdrarı Dısarı Atarken Son Kalan Sıvı da Çıksın Diye Kendimizi Sıkarız Ya,Ben Tuvaletten Çıktıktan Sonra Kendimi öyle Sıkınca O Sıvı Geliyor
Hocam Merak Ettiğim şuda  var Bu Sıvının Gelmesi Benim Yuzumden mi Yani Kendimi Sıkarak Hata mi Yapıyorum.Allah Razı Olsun Hocam...
1 cevap

0 oy
17, Haziran, 2018 Dr.Ali Hatay (224,210 puan) tarafından  cevaplandı

Merhabalar 
Öncelikle Geçmiş olsun;

Sizinde Ramazan Bayramınızın Rahmet ve Berketi üzerinize olsun.
Bu akıntı mezi veya zevk suyu, heyecan suyu dediğimiz akıntıdır. Normal fizyolojik bir akıntı olup bir hastalığı göstermez. 
Bu salgıyı kesmenin çaresi ve ilacı, tedavisi yoktur. Çünkü normal fizyolojik akıntıdır. Karşı cinsle yakın temas, hatta düşünme sonucu bile olur. Aynı güzel bir yemeğin görülmesi veya düşünülmesi nasıl ağız sulanması yapıyorsa bu akıntıda böyledir. 
Salya gibi beyaz berrak ve incedir. Aynı nezledeki sümük gibidir. Miktarı da azdır. Cinsel birleşmeden önce ve cinsel haz duyulunca gelir. Büyük tuvalet sırasında ve ıkınma sıkınmalar sırasında da gelebilir. Sebebi cinsel birleşme sırasında kayganlaşmayı sağlamaktır. Bu akıntı olmasaydı cinsel birleşme çok zor olur ve insanlara acı verirdi. 
Bir zararı yoktur. Sadece can sıkıcı bir durumdur. Belsoğukluğu ile alâkası yoktur. Meni değildir. Çünkü meni daha kalın, koyu ve zevkle gelir.
Namaz kılanlar için not: Bu akıntı sadece namaz abdestini bozar. Namaz için külotu değiştirmek gerekir. Meni olmadığı için gusül abdesti almak gerekmez.

Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.  
"ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterlidir.

YAZILARIM ve MAKALELERİM   
Sevgili hasta ve okuyucularım Merhabalar;  
Önemli bulduğum konuları sizler için bir araya topladım.   
Bu yazılar benim tecrübe ve bilgilerim sonucu yazılmış, siz hastalarımın bilgisine sunulmuştur. 


...