Welcome site exoderm.info

19 yaşindayim penisim ufak

0 oy
70 okundu
24, Kasım, 2018 Endokrin kategorisinde Bal baa (140 puan) tarafından  soruldu
Merhaba 19 yaşındayım penisim test isim ufak ne yapmaliyim
1 cevap

0 oy
24, Kasım, 2018 Dr.Ali Hatay (224,470 puan) tarafından  cevaplandı

Merhabalar                                              
Öncelikle Geçmiş olsun;
                            


Penis boyu kişiden kişiye değişir. Kişinin şişman, zayıf olması, yapısının atletik veya piknik, minyon tipli olması ayrıca karın bölgesinin yağlı olması birer etkendir. Boy ve kilo ile doğru orantılıdır. Bir erkek minyon tipliyse hali ile penisi de küçük olabilir. Sağlıklı bir ölçümde penisin ereksiyon olmadığı zamanki boyu 3- 7 cm ve daha büyüktür. Penis boyu şahıslara ve yaşa göre göre değişmekle birlikte normalde 
9-11 cm den büyüktür. 9 cm den küçükse, küçük kabul edilir. Ereksiyonda (sertleşme) bu değer iki katına çıkabilir. Ama genellikle ereksiyondaki penis 15-16 cm dir. Kalınlığı Yetişkin bir erkeğin penis çevresi inikken ortalama 10 cm, erekte haldeyken ise 12,5cm dir. Her zaman demişizdir boyundan ziyade işlevi önemli diye. Ama bazı hastalara bunu anlatamıyoruz. Penis boyu kişinin yapısına göre değişir. Şişman kimselerde küçük olabilir. Yağlı kimselerde ergenik öncesi veya sonrası testosteron hormonu salgılamasını azaltığı için penis gelişmesi geri kalır ve küçük olur. Ama bu durum çok defa ileriki yaşlarda düzelir.
Diğer husus hastalar kendi penislerini başkalarının penisi ile kıyaslamasıdır. Bazıların burnu uzun olur bazıların kulağı. Bunlar kendilerine dert etmezlerse mesele yoktur.
Küçük penis yok mu elbette var. Fakat bu teşhisi bir uroloji uzmanı koyması lazımdır. Piyasada satılan penis büyütücü alet ve ilaçlara kanmayınız..
Penis boyu daima erkekler arasında geyik muhabbetine neden olur. Bunların çoğu palavra olup karşısındakini küçük düşürme böbürlenme amacı ile yapılır. Hatta çocuklar arasında penis ölçme yarışmaları sık olarak görülür. Hâlbuki "Aslında boyu değil işlevi önemlidir" söylemi de çok defa yürürlüktedir. Tabii ki penisin boyu önemli olmakla birlikte penisin ereksiyon haline ulaşması, partnerini tatmin etmesi ve erken boşalma olmaması daha önemlidir.


Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.                                              
"ALLAH RAZI OLSUN" demeniz benim için yeterlidir.

YAZILARIM ve MAKALELERİM                                               
Sevgili hasta ve okuyucularım Merhabalar;                                              
Önemli bulduğum konuları sizler için bir araya topladım.                                               
Bu yazılar benim tecrübe ve bilgilerim sonucu yazılmış, siz hastalarımın bilgisine sunulmuştur.


...