Welcome site exoderm.info

panik atak mı kalp krizi mi

+1 oy
152 okundu
10, Mayıs, 2014 Dahiliye kategorisinde elif tarafından  soruldu

 iyi günler ben 19 yaşında üniversite öğrencisiyim. türkiyede yaşıyorum fakat bir eğitim programıyla 5 aylığına belçikaya geldim. geleli 3 ay oluyor. son bir aydır bazı sorunlarım ortaya çıkmaya başladı. ailemle internette görüşürken kalbim çok hızlı çarpmaya başladı nefes almakta güçlük çektim ve bacaklarım titremeye başladı. gelen doktor 'hyperventilation' ve 'homesickness' olduğumu söyledi bana 'temesta expidet' adında bir sakinleştirici verdi. Diğer bir doktor da aynı tanıyla 'sipralexa' adlı ilacı verdi. aynı ataklar devam ettiği için gelen diğer bir doktorda 'sedistress' adında bir ilaç verdi. kalp ritmimi ölçtü ve kalbiminde tansiyonumunda çok iyi olduğunu söyledi. ilaçları kullanmaya yeni başladım. şikayetlerim hala devam ediyor. göğüsümde aşırı bir ağırlık var, nefes almakta güçlük çekiyorum, sırtımda batmalar oluyor, midemden kalbime doğru bir yanma geliyor ve sol kolumda bazen ağrılar kasılmalar hissediyorum. bunları hissedince paniğe kapılıyorum ve bu yanma hissi bütün vücudumu kaplıyor. kendimi çaresiz hissediyorum ve kalp krizi geçirmekten çok korkuyorum. panik anında 'temesta expidet' ilacını alınca rahatlayıp normale dönüyorum. sizce bunlar tamamen psikolojik mi? yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler.

1 cevap

+1 oy
11, Mayıs, 2014 Op.Dr.Süleyman Günaydın (60,400 puan) tarafından  cevaplandı
merhabalar.bu şikayetler tamamen panik atakla örtüşüyor gibi görünüyor.iyi bir psikiyatri uzmanına görünürseniz tedavinizi düzenleyecektir.Ayrıca o tarz ilaçlar düzensiz kullanıldıkları zaman çok faydalı olmazlar.Etkilerini gösterebilmeleri için tamamen kullanım önerilerine uymanız gerekiyor.

Наш полезный интернет-сайт со статьями про Продать гречиху в Черниговской области https://agroxy.com/prodat/grechiha-132/chernigovskaya-obl
...