Welcome site exoderm.info

Tahlil Sonucu mu Yorumlar mısınız ?

0 oy
161 okundu
4, Temmuz, 2014 Üroloji kategorisinde GÖKHANnnn tarafından  soruldu
hocam öncelikle kolay gelsin. şüpheli bir ilişki sonucu oluşan idrarda yanma ve akıntıdan dolayı ( 1 kereye mahsus kendiliğinden oluşan akıntı ve tuvalete çıktığımda veya sporda oluşan akıntılar )  doktora gittim . forset iğne ( sabah akşam 6 tane ) roxin hap ( 750 mg iğneden sonra) zimax ( 400 mg roxinle değişti)  tetradox ( 100 mg ) kullandım ancak hiç bir faydasını göremedim bu ilaçların . ve en sonunda doktorumu değiştirmek zorunda kaldım şimdiki doktorum ise benden kan tahlili ( üstünde hem yazıyor )  meni kültürü ve ultrason istedi ( prostat olabilir diye ancak yok çıktı ) tahlil sonuclarımda hem=normal vitamin d = normal yazıyor meni kültürü sonucunda ise mrsa üredi ( staphyloccus aureus üredi) yazıyor ve tahlil kağıdımın en altında ise bir not tutulmuş ve mrsa lokositler yanında gram pozitif koklar görüldü yazıyor . bu ne demektir anlayamadım ve açıkcası doktorumdan tam bir açıklamada alamadım ancak antibiyotığe duyarlılık oranına göre bactrim forte hap ( 160 mg ) verdi. doktorumdan duyamadığım yorumu sizden alabilirsem çok sevinirim . şimdiden kolay gelsin teşekkürler.
1 cevap

+1 oy
5, Temmuz, 2014 Dr.Ali Hatay (224,290 puan) tarafından  cevaplandı
                  Merhabalar;      
         Öncelikle Geçmiş olsun;
 
Size prostat iltihabı çıkmamış görünüyor ama olan prostat iltihabı.
Belsoğukluğu geçmiyorsa veya geçer gibi oluyor tekrar ediyorsa, akıntı kesilip tekrar başlıyorsa mikrop büyük ihtimalle prostat dokusuna bulaşmış ve  prostat iltihabına neden olmuştur. Olay artık belsoğukluğu değil prostat iltihabıdır.
Teşhis tedavi bu yönde olmalı. 
Meni veya akıntı varsa kültür tahlili, prostat muayenesi ve prostat ultrasonu çok defa teşhis için yeterli olur.
Tedavi bu teşhisten sonra yapılır. Uroloji doktoruna gidip prostatınızı muayene ettirin ve tetkik ve tahlilleri yaptırın.
 
 
____ www.dralihatay.com _____
 
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.
 

http://shtory.ua
...