Welcome site exoderm.info

Sperm hücresine rastlanmadı

0 oy
113 okundu
26, Temmuz, 2014 Tüp Bebek kategorisinde Sedat tarafından  soruldu
Merhaba, erkek kardeşim 35 yaşında, eşi ise 28 yaşında. birkaç senedir evliler ve malesef çocukları olmuyor. Bu güne dek bir sene arayla iki ayrı Tüp bebek merkezine başvurdular, sorunun kardeşimde olduğu saptandı, mikro TESE denilen işlem yapıldı ancak sprem hücresine rastlanmadığı söylendi. Bu yönde bir rapor verildi ve yapılacak bir şey kalmadığı söylendi. Kardeşim de yengem de o günden beri çaresizlik içerisinde, alternatif yolları araştırmak ve her gün dua etmekle meşguller. Onlar için çok üzgünüm. Gerçekten yapılacak birşey yok mu ? herhangi bir umut verici yol, ürün ya da tedavi yok mudur acaba ?
1 cevap

+1 oy
26, Temmuz, 2014 Dr.Ali Hatay (224,070 puan) tarafından  cevaplandı
          
                          Merhabalar
               Öncelikle Geçmiş olsun;
 
Testis biyopsisinde sperm bulunamazsa bu biyopsi bir daha tekrarlanabilir.
Yine sperm çıkmazsa artık kök hücresi çalışmalarını bklemekten başka çare yoktur.
TESE (Testisten parça alınması) yapılmış ve azosperm teşhisi konulmuş hastalar için modern tıbbın son çalışmaları kök hücrelerinden sperm elde etmektir.
Bu çalışmaları en başta Amerika ve Japonya yürütüyor. Son çalışmalara göre farelerde yapılan deneylerde olumlu sonuçlar alındı. Fakat düşük oranı fazla olduğu için anlaşılan çalışmalar biraz daha devam edecek.
Yayınlardan ve katıldığımız kongrelerden edindiğimiz bilgilere göre bu çalışmalar 2-3 sene daha devam edecek.
Sonuç almak için modern tıbbın gayreti çok fazla. Çünkü bu çalışmaların sonucu  hem insanlık hem parasal parasal rantı yüksek. Birçok firma sıraya girmiş çalışma sonuçlarını bekliyor. Olumlu sonuçlar mutlaka medyada ve insanlar arasında büyük yankı uyandıracak ve herkes duyacak.
 
 
Lütfen sormuş olduğunuz soruya gerekli puanı verin.       
                        Teşekkürler
 
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.
 
_____ ____

https://shah21.com.ua

biceps-ua.com

np.com.ua
...