Welcome site exoderm.info

Ereksiyon sorunu :'(

+1 oy
36 okundu
30, Temmuz, 2014 Diğer kategorisinde Xaereo tarafından  soruldu
15 Yaşımı Yeni doldurdum yaklasık 6-7 Aydır erekson yaşama sorunum var Uyurken testislerim testestoron salgıladıgı için çok sert bir biçimde ereksiyon olabliyor Yada herhangi bir sekilde tahrik olursam yine cok sert biçimde sertleşe biliyorum Fakat Sertleşme geçtikten sonra Birdaha ereksiyon durumuna geçemiyorum Otobuste falan Böyle bir sıkıntım olmuyor ergenlige gireli 4-5 yıl oldu ilk girdigim zamanlar cahillikten her gun masturbasyon yapiyordum Artık bazen haftada 2-3 kez yapiyorum sorunum psikolajikmi yoksa biyoljikmi Ne yapmam gerekir Doktora Gidersem Bana Cinsel hayatin mastrbasyondan ibaret evlilik caginda mi gel diyecek ? yoksa belirli bir tedavi uygulanicakmi ? uygulanirsa tedavi ne şekilde sonuç verir bkz: Yardımcı olacaksa masturbasyon yaparken 1-3 dakika arasinda boşalıyorum :'(
1 cevap

+1 oy
2, Ağustos, 2014 Dr.Ali Hatay (224,470 puan) tarafından  cevaplandı
          
                          Merhabalar
               Öncelikle Geçmiş olsun;
 
Bu durum çok masturbasyondan ileri gelmez.
Sertleşme sorunu sebebe göre yapılır.
Sertleşme problemi nedenleri; 
1-Organik(bedensel hastalık) nedenler:
a)Damarsal Nedenler: Kalp hastalığı, hipertansiyon, yüksek kolesterol, ateroskleroz (damar sertliği), diyabet(şeker hastalığı), sigara kullanımı gibi nedenler cinsel organlara giden kan akımını bozarlar. Peniste, azalmış kan akışı nedeniyle cinsel istekte (libidoda), cinsel uyarılmada (ereksiyonda yani sertleşmede), orgazmda (erken boşalmada veya boşalmanın olmamasında) problemlere yol açar.
b)Hormonal Nedenler: Erkeklik hormonu olan testosteron seviyesinin azalması 
c) Nörolojik Nedenler: Depresyon, anksiyete gibi alkol ve madde kullanım alışkanlıkları, yaşlanma cinsel işlev bozukluğuna yol açan diğer önemli etkenlerdir.
2-Psikolojik nedenler: performans kaygısı, başarısızlık korkusu, ön sevişmenin kısıtlılığı,  travmatik cinsel deneyimler, bozuk aile ilişkileri vb.
Yukarıda belirtilen organik nedenlerle birlikte cinsel işlev bozukluğunun ortaya çıkmasında rol oynayan önemli etkenlerdir.
 
 
Lütfen sormuş olduğunuz soruya gerekli puanı verin.       
                        Teşekkürler
 
Allah'tan Sağlık, Şifa ve afiyetler dilerim.
 
_____ ____

Relativity Group mmgp

https://kompozit.ua
...