Welcome site exoderm.info

bir aydır sürekli olan baş ağrısı

0 oy
91 okundu
24, Kasım, 2014 Baş ağrısı kategorisinde bovant (120 puan) tarafından  soruldu

Merhaba. Annemin bir aydan fazladır baş ağrısı şikayeti vardı. Norolojiye gitmişti, beyin MR'ının sonucunu altta yazdım. Kendisi tip2 diyabet hastası. Bir süredir de 3 tane antidepresif ilaç alıyordu, meresa fort, seroquel ve citoles. Araştırdığıma göre seroquel hiperglisemi, citoles de insülin azalması yapabiliyormuş. Zaten bu ilaçlardan sonra da ağrısı kötü olmuş. Bunla ilgisi var mıdır? İlaçları bırakmalı mıdır? MR sonucundaki bozukluklar düzelebilir hasarlar mıdır?

Sol kapsülainterna anteriorunda, sol forseps minörde, sağ forseps majörde, sağ korona radiatada, sağ parietal operkulum subkortikal beyaz cevherinde, her iki sentrum semiovalede iskemik-gliotik lezyonlar mevcuttur. İntrakranial ana arterve dural venöz sinüsler patent görünümdedir.

1 cevap

0 oy
26, Kasım, 2014 Doktor Şifa Ekibi (30,280 puan) tarafından  cevaplandı
Bas agrisi ilaclardan bagimsiz bir hafise gibi duruyor. Eger daha inceden hic yoktuysa ve son 1 aydir varsa bu yeni gelismis bir olaya isaret edebilir. Bunun ici norolojide ayrintili inceleme gerekir. Ya da buraya agrinin basin neresinde oldugunu bir anda mi basladigini yoksa yavas yavas mi arttigini, basladiginda kac saat surdugunu, ne yapmakla gectigini beraberinde bulanti-kusma olup olmadigini, ne yaptiginda arttigini, oksurme ikinmayla artip azalmadigini yzip tekrar sorabilirsiniz. MR sonuncunda bahsedilenler eskiden beynin gecirmis oldugu bazi oksijensiz kalma durumlarini isaret ediyor gibi. Ama yine bunu da norologla beraber degerlendirmelisiniz. Antidepresan ilaclari kullanirken seker kontrolunde bir priblem varsa ilac degisikligi icin basvurmalisiniz

unc-mps.com.ua

также читайте www.fashioncarpet.com.ua

www.101binaryoptions.com
...