Welcome site exoderm.info

Sırt ağrısını engellemek için kasları güçlendirici egzersiz önerebilir misiniz?

0 oy
67 okundu
13, Ekim, 2013 Algoloji-ağrı kategorisinde Murat Gencay tarafından  soruldu
Merhaba,

Bilgisayar başında sürekli oturarak çalıştığım için kronik sırt ağrısı çekiyorum.

Bunun için herhangi bir tavsiyeniz var mı? Özellikle sırt kaslarını güçlendirmek için?
1 cevap

0 oy
19, Ekim, 2013 Doktor Şifa Ekibi (30,280 puan) tarafından  cevaplandı

Merhabalar,

Öncelikle sırt ağrıları özellikle kronik olanların bir doktor tarafından görülmesini tavsiye ediyoruz. Bacaklara doğru da ağrınızın yayılması varsa bu ağrılar için kesinlikle doktorunuzu ziyaret etmenizde fayda var.

Sırt ağrıları azaltmak sırt kaslarını güçlendirmek için size supermen egzersizini önerebiliriz. Bu egzersizi 12 set şeklinde günde iki defa yapabilirsiniz.

Kısaca supermen egzersizini şu şekilde tarif edebiliriz :

Uygulama :
Yüz üstü tamamen yere (Süpermen gibi) uzanılır, bacaklar düz ve ayaklar birbirine bitişik durumda dizler sabitleştirilmiş ve kollar dirsekler kırılmadan ileriye uzatılmış konumdadır. Bu pozisyonda karın bölgesi yerde sabit dururken, gövde, bacaklar ve kollar gergin olarak nefes verilerek mümkün olduğu kadar yukarıya kaldırılır. Bu durumda 2 saniye kadar beklenip, bel kaslarında ve sırtta tam bir gerginlik hisedilir. Bu noktadan itibaren yavaş ve kontrollü olarak gövde, bacaklar ve kollar aynı anda nefes alınarak yere indirilir ve harekete devam edilir. Bu hareket ayrı ayrı bacak ve kol kaldırılarak da uygulanabilir. Bu hareket bel ve alt sırt kasları için vücut ağırlığını kullanmak ve gerdirmek suretiyle yapılan hazırlayıcı ve esnetici bir harekettir.
 
Sağlıklı günler dileriz.

складское оборудование

dopingman.com.ua/pkt/gonadotropin/gonadotropin-rossiya-500-ed.html

steroid.in.ua/products/ksanodrol-anavar-oksandrolon
...