Welcome site exoderm.info

Kilo Sorunum Bakarmısınız Lütfen ?

+1 oy
43 okundu
6, Ocak, 2015 Kilo Problemi kategorisinde Qudshack (160 puan) tarafından  soruldu
8, Ocak, 2015 Qudshack tarafından düzenlendi

Merhabalar ben diyete başladım 2 gün önce diyete başladım.Sabahları 1 yumurta biraz peynir 10 tane zeytin varsa yeşillik yiyorum (saat 7.30) öğleden sonra  1 kase yoğurt yiyorum (saat 14.00) akşam yemeğinde  yeşillik varsa mercimek fasulye barbunya tarzı yemekler + 1 kase çorba(saat 17.00) sonra  da spor yaptım yarım saat orta tempoda koştum,yürüdüm şınav ve mekik çektim.(Saat 18.30-19-30) spordan sonrada 2 kase yoğurt yedim ve daha hiç bir şey yemedim ve gün boyunca en az 1.5 lt yada 2 lt su içtim 82 kiloydum şimdi baktım 80 olmuşum bu verdiğim kilo büyük ihtimal yağ değil su ve toksin madde galiba.Bunları yaparsam 2 ayda kaç kilo veririm? Boyum 181 kilom 82 şuan 80 im 70 e düşmek istiyorum. Teşekkürler...

(sizin genel fizyolojik yapınız göz önüne alındığında sizin için yeterince uygun görünmüyor.) 

yani beslenme anlamında mı diyorsunuz yoksa bi anda spora başlama anlamında mı beslenme anlamında diyorsanız gün içinde yeterli protein alıyorum yumurta haftada 1 balık tavuk veya haftada 2 de oluyor sağlıklı yağ anlamında fındık yiyorum bir avuç zeytinyağlı yiyorum trans yağ ile işim yok :D sağlıklı karbonhidrat olarak ta işte ceviz veya sebzelerdeki düşük karbonhidrat havuç gibi veya diğerleri gibi + keten tohumu omega 3 falan 2 lt de su içiyorum yani beslenmem iyi gibi.

Ha spor için diyorsanız doğru olabilir. 10 kg lik fazla yağ kütlem var kütle endeksim 25 çıkıyor yani obezite batağına saplanmadan uyandım ama eski pantolomlarım olmuyor göğüslerimde yağlanmalar var karnım öle bacaklarımda yağlanma çok yüzüm genişledi .Ama ben her şeye rağmen sağlık sorunu bulunmayan sadece bu zamana kadar ekmekle poğaçayla şekerle beslenmiş daha 18 yaşındaki bi gencim metabolizmam hızlıdır heralde ve spor yaparken kendimi de o kadar kasmıyorum 30 dk da 3.5 km yürüyorum veya koşuyorum koşu bandında +10 şınav 10 mekik bacak kalça göğüs hareketleri oda 10 dk sürer en fazla.İnsülin direncini kırmak için de 2 öğün veya 3 öğün yiyorum yağlanmamam için.

ama benim merak ettiğim gerçekten 3 yıl önceki gibi olmam için ne kadar süre lazım veya kilo olarak ta bakmayayım belimin incelmesi için yağların gitmesi için eski pantolonomu giymem için ne kadar süre lazım 30 günün 20 gününü 30 dk sporla geçirsem mesela ve sağlıklı beslensem aynı eski insanlar gibi fazlasını değil yeterli miktarda beslensem? :) Teşekkürler Tekrar.

1 cevap

+3 oy
8, Ocak, 2015 Uzm.Dr. Sevilay KILINÇ (1,720 puan) tarafından  cevaplandı
Kilo vermek konusunda motivasyonunuzun çok yüksek olduğu davranışlarınızdan net bir şekilde anlaşılıyor. Motivasyonun yüksek olması kilo verme sürecinde işimizi en çok kolaylaştıran etmenler arasındadır. Motivasyonu azaltan etmenler arasında ise yanlış uygulanan diyet yöntemleri, ağır egzersiz programları yer alır. Sağlıksız ve ağır diyet programları uzun süre devam ettirelemez ve kişiler diyete uzun süre devam edemedikleri için kendileri ile ilgili başarısız, iradesiz gibi yorumlar yaparlar. Bu ise bir sonraki diyet sürecini baltalar, nasıl olsa olmayacak, kilo veremeyeceğim düşüncesi gelişmesine sebep olur. Şuan ki uyguladığınız diyet programı sizin genel fizyolojik yapınız göz önüne alındığında sizin için yeterince uygun görünmüyor. Hazır motivasyonunuz da bu kadar yüksekken, bunu iyi değerlendirmenizi, bir diyetisyene başvurarak uzun süre devam ettirebileceğiniz size uygun bir program almanızı öneririm. Spor uygulamalarında ise düzenli yapılan egzersizlerin, birden ağır yapılan egzersizden daha çok faydası vardır.

мазда 3

автополив газона своими руками
...